Výkyvy nálad v těhotenství

Není to jen tak, že o těhotenství, jako o nejkrásnějším období ženy, mluví jenom chlapi. V žádném případě neříkám, že to máme všechny stejně, dokonce je každé těhotenství jiné i u jedné ženy, ale jsou i případy, kdy si nastávající maminy těhotenství vážně užívají.
 

Moje těhotenství začalo dvouměsíčními nevolnostmi, kdy jsem sice nezvracela, ale únava byla taková, že jsem za den zvládla dojít maximálně dvakrát na záchod a vždy jsem vyčerpáním padla zpátky do postele. Žaludek jsem měla na vodě a nálada byla na bodu mrazu. No, vzbudíte se a je vám špatně, naštěstí jste tak unavená, že to zase všechno zaspíte, takže vlastně výhra :), to si ale v těch pár probdělých minutách jistě neřeknete.

Když už jsem ztrácela nervy a začala jsem si říkat, že pokud to takhle bude celé těhotenství, asi do porodu nepřežiju, jako lusknutím prstů přišel obrat a mně se udělalo dobře. Bylo to zhruba po ukončení druhého měsíce těhotenství, každopádně ale změna přišla ze dne na den. Až jsem tomu první týden vůbec nechtěla uvěřit, že můžu znovu normálně fungovat :).

Najednou se mi rozsvítil svět a já si začala uvědomovat, co se vlastně děje. Všichni mě i manžela pořád varovali před slavnými výkyvy nálad, ale to, co přišlo, bych vážně nečekala. Za normálního stavu mám vždy před menstruací pár dní, kdy jsem nesnesitelná všem v okolí a hlavně sama sobě, ale tohle bylo najednou PRYČ!!! Mohla jsem si užívat dobré nálady celých sedm zbývajících měsíců! Protože dámy… uznejte, že i v případě, že budete protivná, můžete si užívat tohle bezmenstruační období a případné výkyvy nálad máte čemu přisoudit a nebudete vypadat jako hysterka ;).

Pokud ale patříte k nám, těm, co mají v normálním stavu výkyvy nálad spojené s hormony, můžete zkusit doufat v to, že to budete mít stejně jako já v těhotenství. A pokud máte pocit, že vám těhotenství pouze zničí figuru a bude to jen pruda, nevěřte tomu. Může se stát i spousta nečekaného a třeba si těhotenství užijete minimálně stejně krásně jako já.

#zkusenost