Pálení žáhy v těhotenství

Pověra, že pokud vás v těhotenství pálí žáha, máte v břiše vlasaté miminko, málokoho utěší, když se tenhle problém stane každodenním.

  Já jsem naštěstí patřila k těm, koho tento problém v těhotenství nepotkal, a to se mi narodila holčička se spoustou vlásků, ale plno maminek kolem mě se s pálením žáhy rvala skoro celé těhotenství (nehledě na množství vlásků :)). Pobrala jsem alespoň jejich zkušenosti a podělím se s vámi o 5 jejich nejčastějších receptů na zmírnění pálení žáhy. Co pomáhá na pálení žáhy v těhotenství?

1. Mléko, studené mléko - někoho pálení přejde úplně, někomu uleví pouze na chvíli a problém se vrátí ve větší míře, ale jako první pomoc určitě zkuste.

2. Voda a soda - do sklenice vody zamícháte čtvrt kávové lžičky jedlé sody a vypijete na ex.

3. Léky, které jsou vhodné i pro těhotné - jsou to například Rennie, Gaviscon, TUMS apod. (nechte si poradit v lékárně)

4. Loupané nesolené mandle

5. Jablečný ocet - do půl sklenky s vodou vmíchejte 2 čajové lžičky jablečného octa a vypijte.
 
Tyto tipy berte jen jako momentální pomoc. Nejlepším „lékem“ na pomoc od pálení žáhy je co nejvíce vynechat z jídelníčku jídla, která pálení žáhy podporují (např. čokoláda, sycené nápoje, papriky, kynuté pečivo, obecně tučná jídla, citrusové plody, džusy, káva apod.). Dále potom pozor na pohyby - neohýbejte se v půli těla, ale raději si dřepněte, nezvedejte těžké předměty, lehnout si choďte po hodině až dvou od posledního jídla a vyvyšte si spaní - více polštářů pod hlavu.

Přeju krásné těhotnění bez zbytečností, jako je právě pálení žáhy :).
 
#zkusenost