Monitor dechu v porodnici

Nevím, jestli ve vaší porodnici mají monitory dechu k dispozici i pro zdravá miminka, ale v porodnici, kde jsem rodila já, monitory dechu pro tyto případy neměli.

  Před porodem jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, jestli v porodnici monitor dechu mají nebo ne. Soustředila jsem se hlavně na to, abych zvládla porod. Dál mě moje psychika nedovolila v myšlenkách zajít.

Jakmile bylo ale po všem a sestřička mi přivezla prcka na pokoj, první co mě napadlo, bylo právě to, že nevidím na postýlce monitor dechu. Najednou si uvědomíte, že to malé stvoření je TADY a vy za něj nesete veškerou zodpovědnost. Je to úplně bezbranný tvoreček, kterého musíte chránit, samo to totiž ještě nezvládne.

Hned jsem volala manželovi, ať přiveze monitor z domu, že bez něj neusnu. Došlo mi, že i když je člověk pod dohledem odborníků a je takový kousek od případné pomoci, stačí nemít monitor dechu a prostě ani takový kousek od doktora nám nemusí pomoct, protože nikdo nic nebude vědět. Bez monitoru dechu si nedovedu představit fungovat a zvlášť hned v prvních dnech a nocích se svým prvorozeným miminkem, kdy jsem jako novopečená maminka ocenila každé psychické ujištění.

Když jsem se později dozvěděla o tom, že NADACE KŘIŽOVATKA pomáhá vybavovat porodnice monitory dechu, udělalo mi to velkou radost, protože si myslím, že je to potřeba.

#zkusenost