Monitor dechu - Moje zkušenost

Používali jsme (a ještě pořád používáme :)) monitor dechu. Cena nového přístroje na monitorování dechu se pohybovala kolem 3 tisíc korun, teď za tuto cenu seženete i novější verzi monitoru. 
 
My jsme kupovali nový, ale po zkalibrování a zkontrolování autorizovaným servisem, můžete v úplném klidu svěřit svoje miminko i již používanému monitoru dechu. Falešných poplachů se bát nemusíte. Pokud jsme jej zaznamenali, vždy to bylo odůvodněné.

Jednou se nám malá sesunula až do rohu postýlky, kam už snímací deska monitoru nedosáhla a podruhé jsem při převlíkání prostěradla málo zasunula matraci, takže snímač dechu nebyl v kontaktu s matrací tak, jak měl být. Chápu, že jsou některé maminky, které kvůli strachu ze šoku z falešného poplachu, monitor dechu domů prostě nechtějí, ale i přes tento šok si stále stojím za tím, že raději vyběhnu párkrát „zbytečně“ k postýlce, než potom jednou nevyběhnout.

Mimo jiné mě uklidňoval monitor dechu ještě v jednom, malá od narození málokdy po kojení odbrkla, a to jsem s ní mohla třeba dvacet minut chodit, plácat po zádičkách, dělat „zlatý svatý“ a stejně nic, takže když jsem ji pokládala do postýlky, byla jsem určitě klidnější při vědomí, že ji hlídá monitor.

Právě teď, kdy píšu tento článek, má dcera 6 dní do svých prvních narozenin a před pár dny vybíhal manžel k nočnímu alarmu. Malá se vždy při alarmu vzbudí, ale tentokrát dál spala a vzbudila se, až ji vzal manžel do náručí. Ráda bych řekla, že se jednalo o falešný poplach, ale moc tomu nevěřím.

Nejde jen o syndrom náhlého úmrtí (SIDS), ale může si miminko ublinknout, nepravidelně dýchat nebo se třeba zamotat do peřinky a neštěstí je na světě.

Pokud víte, že na monitor dechu ze svého miminkovského rozpočtu prostě nenašetříte, nemusíte se ho vzdávat. Existují místa, kde vám monitor mohou na určitou dobu pouze zapůjčit. Dostanete zkontrolovaný a zkalibrovaný monitor dechu, který bude fungovat jako nový :).

 #zkusenost