Chůvička není monitor dechu!

Před psaním tohoto článku jsem se rozhodla udělat trochu sondu na sociálních sítích, abych nepsala pouze subjektivní názor. Byla jsem totiž zděšena tím, jak maminky zaměňují pojmy dětská chůvička a monitor dechu. 
 
Když jsem v těhotenství hledala na internetu bazarovou chůvičku, vždy mi vyjely jako přidružené produkty právě monitory dechu. Nejeden text inzerátu obsahoval právě slovo „chůvička“. Z tohoto jsem usoudila, že je spousta maminek, které čekají na příchod miminka a pletou tyto dva pojmy dohromady.

V maminkovských skupinách dopadl dotaz celkem dobře. Většina maminek ví, že monitor dechu a chůvička není to samé, což mě celkem uklidnilo. V diskuzi pod příspěvkem se rozeběhla debata o existenci univerzálního zařízení, které umí oboje, což je taky jedna z možností :). Každopádně si dovedu představit fungovat bez chůvičky, tu beru jen jako určitý luxus, díky kterému si můžu ušetřit několik kroků navíc, ale monitor dechu teď už považuji (já osobně) za stejně samozřejmou věc jako pořídit miminku v zimě čepičku :). 

#zkusenost