Petr Horký

Ještě než se nám narodily děti, když byla manželka Jana těhotná, povídal jsem si s kamarádem, v tu dobu už zkušeným otcem, o tom co mne čeká. Popisoval mi, jak se okamžikem narození všechno změní, přeskupí se hodnoty a priority v životě. Samozřejmě, že to jsem očekával. Pak mi kamarád vyprávěl, jak se mu stávalo, že se v noci zničehonic probral a musel vstát a jít si poslechnout, jestli jeho prcek dýchá. Jen tak, bez jediného důvodu. Trošku jsem se té pošetilosti musel usmát.
 

Manželka porodila, všechno bylo dobré a já byl spokojený otec. První noc jsem šel několikrát poslouchat, jestli naše miminko dýchá. Prostě mě ta myšlenka zničehonic probudila. Smějte se mi, jak chcete. Manželka ani já nekonzumujeme žádné drogy, alkohol jen málokdy a minimálně (kdeže divoké akce na vysoké škole jsou! :-)) Bylo mi jedno, že tedy podle všech předpokladů by se syndrom náhlého úmrtí neměl naší rodiny týkat. Strach jsem měl. Když nám pak v nemocnici půjčili “dýchací destičky”, nejdřív jsem si prověřil, že fungují a nechal jsem je doma rozhoukat. Pak jsem už spal mnohem lépe. Tedy pokud se náš prcek nedožadoval noční pozoronosti po svém :-)

 

Kdo je Petr Horký

  • Narodil se 4. února 1973 v Brně.
  • Režisér dokumentarista, moderátor, cestovatel, producent.
  • V devadesátých letech pracoval jako moderátor pořadů České televize, například soutěže Pyramida, ranního Studia 6 nebo country magazínu Aport. 
  • Horolezectví a cestování ho přitahovaly odmalička, inspirovaly ho osudy Thora Heyerdahla nebo Reinholda Messnera. Procestoval přes osmdesát zemí světa. V dubnu 2008 dokonce stanul spolu s polárníkem Miroslavem Jakešem na mrazivém severním pólu.
  • Petr Horký má na kontě několik knih, zatím poslední nazvaná Cestospisy vyšla loni před Vánoci, a sedmdesát autorských dokumentárních filmů. V září měl premiéru úspěšný celovečerní životopisný dokument Století Miroslava Zikmunda.
  • Horkého manželka Jana pochází ze Zlína. Mají spolu dvě dcery.