Monitor dechu

Snuza HERO MD

Kategorie: Kontakní
Hodnocení: 87 %
Zdravotní pomůcka:
Přidat do porovnání
Odebrat z porovnání
Výrobce: Biosentronics cc

Monitor dechu Snuza Hero MD je první zdravotně certifikovaný přenosný monitor dětského dechu. Monitoruje pohyb bříška vašeho dítěte. V případě přerušení dýchání nejprve vibracemi povzbudí dítě, aby znovu dýchalo, případně spustí zvukový alarm.

PODROBNOSTI:

Snuza HERO je další přenosné zařízení na monitorování dechu, které má miminko stále u sebe. Tyto monitory jsou tvořeny pouze jedním kusem, malým klipem, který se připne miminku na plenu v oblasti bříška. V místě, kde se klip dotýká pokožky dítěte, je umístěn citlivý senzor, který reaguje na sebemenší pohyby při dýchání.
 
Předností tohoto typu monitoru je snadná přenositelnost. Výrobce však upozorňuje, že monitory mohou zaznamenat i jemné pohyby z okolí, a tak nejsou vhodné pro více dětí v jedné postýlce nebo pro použití v pohybujícím se kočárku, autě, apod.
Při používání je třeba dbát na to, aby přístroj byl pevně uchycen na pleně a senzor byl po celou dobu v těsném kontaktu s bříškem, což u pohyblivých dětí může být obtížně dosažitelné.

Aby monitor správně fungoval, nesmí být miminkem zalehnut. V chladnějším období je monitor Snuza umístěn pod oblečením, tak se může stát, že případný alarm bude hůře slyšitelný.

Model HERO umožňuje nastavit spuštění alarmu již po 15, 18 nebo 20 sekundách. Pokud během prvních 15 sekund přístroj nezaznamená jakýkoliv pohyb bříška, začne jemně vibrovat, aby se pokusil miminko probrat.
 

Obsah balení:

1 ks Snuza HERO
1 ks baterie, již vložena v přístroji
Návod k použití

NA CO SI DÁT POZOR:

Senzor Snuza HERO může zaznamenat pohyb z vnějších zdrojů například pohyby během jízdy v kočárku nebo během cestování v autě či letadle.

Výrobce nedoporučuje použití Snuza HERO v kočárku, autě, letadle a v případě pří použití společně spících dětí. Snímače pohybu jsou příliš citlivé a mohou zaznamenávat pohyb z vnějších zdrojů pohybu.
 
Celý popis

Výhody

+ Zdravotnický prostředek
+ Vibrační stimulátor
+ Snadná přenositelnost
+ Jednoduché ovládání
+ Lze nastavit 3 úrovně hlasitosti „tikání“, které přístroj výdává při každém pohybu břicha miminka
+ Plastový obal, ve kterém je možné monitor uchovávat

Nevýhody

- Nelze použít v autě nebo v postýlce s více dětmi
- Nutnost použití speciální lithiové baterie
- Snuza HERO může zaznamenat pohyb z vnějších zdrojů, například pohyby během jízdy v kočárku nebo během cestování v autě