Monitor dechu

Snuza GO

Kategorie: Kontakní
Hodnocení: 55 %
Zdravotní pomůcka:
Aktuální cena Snuza Go Mobilní monitor dechu a pohybu v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )
Přidat do porovnání
Odebrat z porovnání
Výrobce: Biosentronics cc

Snuza GO je bezdrátový monitor pohybu kojenců. Připevňuje se na plenku na straně bříška. Snuza GO monitoruje dechové pohyby dítěte a v případě že naměří méně než 8 nádechů za minutu, upozorní Vás alarmem. V základním nastavení je tento alarm nastaven na spuštění po 20s (lze ho ale přenastavit na spuštění po 15s či 18s). V případě zastavení pohybu se zapne alarm. K použití není třeba žádných kabelů ani podložek, přístroj funguje pouze na baterii, kterou lze jednoduše vyměnit.

PODROBNOSTI:

Snuza GO je další přenosné zařízení na monitorování dechu, které má miminko stále u sebe. Tyto monitory jsou tvořeny pouze jedním kusem, malým klipem, který se připne miminku na plenu v oblasti bříška. V místě, kde se klip dotýká pokožky dítěte, je umístěn citlivý senzor, který reaguje na sebemenší pohyby při dýchání.
 
Předností tohoto typu monitoru je snadná přenositelnost. Výrobce však upozorňuje, že monitory mohou zaznamenat i jemné pohyby z okolí, a tak nejsou vhodné pro více dětí v jedné postýlce nebo pro použití v pohybujícím se kočárku, autě, apod.
Při používání je třeba dbát na to, aby přístroj byl pevně uchycen na pleně a senzor byl po celou dobu v těsném kontaktu s bříškem, což u pohyblivých dětí může být obtížně dosažitelné.

Aby monitor správně fungoval, nesmí být miminkem zalehnut. V chladnějším období je monitor umístěn pod oblečením, tak se může stát, že případný alarm bude hůře slyšitelný. Model Go! umožňuje nastavit spuštění alarmu již po 15, 18 nebo 20 sekundách. Alarm je však pouze zvukový, nedochází k vibračnímu stimulování miminka.
 
Přenositelný monitor je vhodný zejména pro ty, kdo hodně cestují, popř. kde miminko často mění místo spánku, a u dvojčat spících v jedné postýlce. Na výběr model s nastavitelnou časovou prodlevou alarmu "Snuza GO" nebo model s vibračním stimulováním dýchání "Snuza HALO".

Obsah balení:

1 ks Snuza GO
1 ks baterie (lithiová, typ CR2), již vložena v přístroji
Návod k použití
1 ks microSD karta
Rozměry: 7,3 x 4,4 x 3 cm, váha: 40g

NA CO SI DÁT POZOR:

Výrobce nedoporučuje použití Snuza GO v kočárku, autě, letadle a v případě pří použití společně spících dětí. Snímače pohybu jsou příliš citlivé a mohou zaznamenávat pohyb z vnějších zdrojů pohybu.
Celý popis

Výhody

+ Snadná přenositelnost
Jednoduché ovládání
Lze nastavit 3 úrovně hlasitosti „tikání“, které přístroj výdává při každém pohybu břicha miminka

Plastový obal, ve kterém je možné monitor uchovávat

Nevýhody

Nelze použít v autě nebo v postýlce s více dětmi
Nutnost použití speciální lithiové baterie
Snuza Go! může zaznamenat pohyb z vnějších zdrojů například pohyby
- Během jízdy v kočárku nebo během cestování v autě nebo letadle
Přidat hodnocení
Napište číslicemi "dvacetdva":