Monitor dechu

Respisense Ditto

Kategorie: Kontakní
Hodnocení: 55 %
Zdravotní pomůcka:
Přidat do porovnání
Odebrat z porovnání
Výrobce: Respisense

Respisense Ditto je přenositelný monitor dechových pohybů, který je vhodný zejména pro ty, kdo často cestují, popř. kde miminko často mění místo spánku, a u dvojčat spících v jedné postýlce. I když výrobce zaručuje naprostou bezpečnost, mohou se vyskytnout problémy se spolehlivostí.


PODROBNÝ POPIS:

Předností tohoto typu monitoru je snadná přenositelnost a jednoduché ovládání. V případě dvojčat může každé miminko mít svůj monitor a na rozdíl od bezkontaktních monitorů mohou přitom ležet v jedné postýlce, nebo i v posteli s rodiči. Výrobce zaručuje, že i při použití v jedoucím automobilu monitor rozpozná, které vibrace pochází od pohybu vozu, a které od miminka.
Kontroluje a v případě potřeby aktivně stimuluje dech dítěte. Monitory zn. Respisense jsou tvořeny pouze jedním kusem, který se malým klipem na zadní straně výrobku připne miminku na plenu v oblasti bříška. V místě, kde se klip dotýká pokožky dítěte, je umístěn citlivý senzor, který reaguje na sebemenší dechové pohyby. Při zástavě dechu monitor nejen spustí hlasitý alarm, ale zařízení v sobě obsahuje i stimulátor dechu, který jemnými vibracemi stimuluje dítě k dýchání.  

Obsah balení:
1 ks Respisense Ditto
2 ks baterie (lithiová, typ CR2)
Návod k použití

Rozměry: 16,5 x 14 x 5,5 cm, váha: 145g


NA CO SI DÁT POZOR:

Při používání je třeba dbát na to, aby byl přístroj pevně uchycen na pleně a senzor byl po celou dobu v těsném kontaktu s bříškem, což u pohyblivých dětí může být obtížně dosažitelné. Aby monitor správně fungoval, nemá spát miminko na bříšku. V chladnějším období, pokud je Respisense Ditto umístěn pod oblečením nebo přikrývkou, může se stát, že případný alarm bude hůře slyšitelný.

Celý popis

Výhody

+ Stimulace dechové činnosti v případě zástavy
+ Snadná přenositelnost
+ Jednoduché ovládání

Nevýhody

- Nevhodné pro příliš pohyblivé děti
- V zimním období nemusí být zpod vrstvy oblečení slyšet
- Nutnost použití speciální lithiové baterie typu CR2
Přidat hodnocení
Napište číslicemi "dvacetdva":