Monitor dechu

Respisense Data

Kategorie: Kontakní
Hodnocení: 54 %
Zdravotní pomůcka:
Přidat do porovnání
Odebrat z porovnání
Výrobce: Respisense

Respisense Data má všechny výhody produktu Respisense Ditto a navíc umožňuje nahrávání pohybů dítěte a jeho pozdější prohlížení. Informace získané z běžné paměťové karty lze nahrát přes internet na web výrobce, kde budou zdarma přeměny do grafického znázornění pro analýzu. Použití funkce záznamu dat vyžaduje osobní počítač, čtečku Micro SD karet, připojení k internetu a e-mailový účet.

PODROBNÝ POPIS:

Tak jako u předchozího modelu je předností Respisense DATA snadná přenositelnost a jednoduché ovládání. V případě dvojčat může každé miminko mít svůj monitor a na rozdíl od bezkontaktních monitorů mohou přitom ležet v jedné postýlce, nebo i v posteli s rodiči. Výrobce zaručuje, že i při použití v jedoucím automobilu monitor rozpozná, které vibrace pochází od pohybu vozu, a které od miminka.
Kontroluje a v případě potřeby aktivně stimuluje dech dítěte. Monitory zn. Respisense jsou tvořeny pouze jedním kusem, který se malým klipem na zadní straně výrobku připne miminku na plenu v oblasti bříška. V místě, kde se klip dotýká pokožky dítěte, je umístěn citlivý senzor, který reaguje na sebemenší dechové pohyby. Při zástavě dechu monitor nejen spustí hlasitý alarm, ale zařízení v sobě obsahuje i stimulátor dechu, který jemnými vibracemi stimuluje dítě k dýchání.  

Obsah balení:
1 ks Respisense DATA
2 ks baterie (lithiová, typ CR2)
Návod k použití
1 ks microSD karta

Rozměry: 16,5 x 14 x 5,5 cm, váha: 150g

NA CO SI DÁT POZOR:

Při používání je třeba dbát na to, aby byl přístroj pevně uchycen na pleně a senzor byl po celou dobu v těsném kontaktu s bříškem, což u pohyblivých dětí může být obtížně dosažitelné. Aby monitor správně fungoval, nemá spát miminko na bříšku. V chladnějším období, pokud je Respisense DATA umístěn pod oblečením nebo přikrývkou, může se stát, že případný alarm bude hůře slyšitelný. 
U modelu DATA byly uživateli zaznamenány potíže s baterií, kdy životnost činila pouhých několik hodin.
Celý popis

Výhody

+ Nahrávání a analýza dechových pohybů na SD kartu
+ Stimulace dechové činnosti v případě zástavy
+ Snadná přenositelnost
+ Jednoduché ovládání

Nevýhody

- Nevhodné pro příliš pohyblivé děti
- V zimním období nemusí být zpod vrstvy oblečení slyšet
- Nutnost použití speciální lithiové baterie typu CR2
- Nízká výdrž baterií
- MicroSD karta lze těžce vyjmout z přístroje
Přidat hodnocení
Napište číslicemi "dvacetdva":